Na co warto zwrócić uwagę przy współpracy z hurtownią dropshipping?

Kiedy, po poznaniu wad i zalet, decydujemy się na model współpracy, jakim jest dropshipping, musimy wiedzieć, na jakie aspekty tego typu działalności należy zwrócić uwagę.  Warto określić także te, które będą dla nas miały drugorzędne znaczenie. Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na współpracę z hurtownią? Które elementy powinny być dla nas najważniejsze? Jak rozpocząć współpracę dropshippinig?

Wiele zalet, jednak warto zachować czujność

Działalność oparta na dropshippingu z roku na zyskuje na popularności. Takie rozwiązanie jest wygodne i ogólnodostępne przede wszystkim ze względu na to, że nie potrzeba dużych nakładów finansowych na początek działalności, co znacznie ułatwia start. Żeby jednak od początku prowadzić tego typu biznes z sukcesami, warto poznać kilka uniwersalnych zasad, które pomogą nam zacząć z powodzeniem, a nie od razu na starcie ponieść porażkę. We współpracy tego typu większość obowiązków zostaje po stronie hurtowni, to do niej należy zapewnienie odpowiedniej powierzchni magazynowej, konieczność wykonywania zachęcających zdjęć produktu, czy ich opisów. Warto jednak zaangażować się bardziej niż niezbędne minimum, a wyniki mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Poznaj produkt to podstawa

Znajomość produktu, który się sprzedaje, jest niezwykle ważna. Kiedy się go produkuje albo chociaż można fizycznie wziąć do ręki, kiedy jest składowany na naszym magazynie, uzyskuje się w ten sposób możliwość, dokładnego zapoznania się z konkretnymi cechami produktu. Jeżeli podejmujemy się biznesu opartego na dropshippingu, nie powinniśmy pozostać w tyle, jeżeli chodzi o właściwości produktu, czy wprowadzane w nim zmiany. Przed podjęciem współpracy z hurtownią zawsze warto zamówić w niej produkty, które zmierzamy sprzedawać, w ten sposób będziemy sami w stanie ocenić ich jakość oraz zapoznać się z ich cechami. Pozwoli to także określić jakość dostawy, długość jej trwania, czy jakość obsługi.

Opisy i zdjęcia kluczem do sukcesu w sieci

Pomimo że, to do obowiązków hurtowni należy wykonania fotografii, czy opisu cech produktu, warto się zaangażować w tę sferę. Ze względu na ogromną popularność tego modelu współpracy, konkurencja, z jaką musimy się zmierzyć, także z roku na rok przybiera na sile. Dlatego warto od samego początku wymagać bardzo wysokiej jakości zdjęć od hurtowni. W działalności e- commerce bardzo ważna jest wysoka pozycja, jeżeli chodzi o widoczność w wyszukiwarkach. Kiedy więc nieunikalne zdjęcie, które pojawia się na naszej stronie, hurtownia udostępnia każdemu kontrahentowi, warto zadbać o wysoką jakość opisów, stworzonych na podstawie zasad SEO. Należy od samego początku dążyć do tego, aby się wyróżnić, nawet jeżeli konkurencja proponuje dokładnie ten sam towar, sprowadzony z tej samej warto skupić się na środkach, które spowodują, to że klient wybierze naszą ofertę.

Badanie rynku to podstawa

Nie warto podpisywać umowy od razu z pierwszą sprawdzaną hurtownią, najlepiej uzyskać oferty od przynajmniej kilku hurtowni i dokładnie je przeanalizować, porównać. Warto zwrócić szczególną uwagę na formę dostawy. Chodzi tu przede wszystkim o czas dostawy. Przy tańszym produkcie to właśnie opłata dla firmy kurierskiej generują najwyższe koszty. Wydatki, jakie ponosi klient na dostawę, są też znaczącą pozycją na jego rachunku, jeżeli więc hurtownia z góry narzuca współpracę z firmą kurierską, która pobiera wysoką opłatę za swoje usługi, warto poszukać hurtowni z lepszą ofertą lub bardziej elastycznej w tym zakresie. Nie zaszkodzi też poszukać też na własną rękę oferty u firm kurierskich, po pierwsze zapewni nam to  dobrą orientację w tym temacie, po drugie będziemy mieć alternatywę do zaproponowania hurtowni.

Marża, marży nierówna

Każda gałąź biznesu generuje inne koszty w tym marżę. Warto przeprowadzić badanie rynku, by orientacyjnie określić wysokość marży dla naszej działalności. W ten sposób będziemy w stanie ocenić to, czy przedstawiona przez hurtownię oferta jest atrakcyjna, czy wręcz przeciwnie. Warto wykorzystać skarbnicę wiedzy, jaką jest internet. Wiele informacji można uzyskać, dołączając do branżowych grup np. na Facebooku, gdzie bardziej doświadczeni przedsiębiorcy chętnie służą radą i pomocą.

Działalność na zadach dropshipping może być bardzo dobrym pomysłem na biznes, należy się tylko do niego odpowiednio przygotować, a wtedy można liczyć na długofalowy sukces. W biznesie nie warto zostawiać biegu wydarzeń przepadkowi. Nic nie zastąpi dogłębnego badania rynku oraz konkretnie sektora, w którym będziemy funkcjonować. Mimo ogólnego nasycenia rynku w tym zakresie istnieje na pewno kilka nisz, których odnalezienie może przynieść krocie.