Jak wybrać idealną hurtownię dropshippingową?

Dropshipping z roku na rok staje się coraz popularniejszym modelem biznesowym. Bardzo niski próg wejścia oraz nieduże ryzyko sprawia, że spora liczba osób się nim interesuje. Jedną z czynności, jaka wiąże się z taką działalnością, jest wybór odpowiedniej hurtowni, z którą będziemy współpracowali. O czym warto wiedzieć?

Drophipping – czym jest?

Dropshipping to nic innego jak logistyczny model sprzedaży internetowej, który polega na przeniesieniu całego procesu wysyłki artykułów na samego dostawcę. Z kole rolą sklepu internetowego jest tylko i wyłącznie zbieranie zamówień oraz wysyłanie ich do hurtowni odpowiedzialnej za realizację ich wysyłki. Jak to wygląda w rzeczywistości? Dropshipping umożliwia przedsiębiorcy rozpoczęcie sprzedaży bez ryzykownego inwestowania w towar. Nie ma też konieczności inwestowania w magazyn, gdyż jest nim poniekąd magazyn hurtowni, z którą współpracujemy. To właśnie od niej wiele zależy, dlatego nad jej wyborem należy się solidnie zastanowić.

Jakimi zaletami powinna charakteryzować się idealna hurtowania dropshippingowa?

Asortyment

Nie ma co się oszukiwać, szeroki asortyment produktów, jakie oferuje hurtownia, zapewni różnorodność artykułów również nam. Wszyscy doskonale wiemy, że jeśli klient ma pośród czego wybierać, to z pewnością znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania. W związku z tym w czasie szukania odpowiedniej hurtowni dropshippingowej należy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona wielu produktów w przeróżnych wersjach. W trakcie tworzenia swojego biznesu powinniśmy także skupić się na branży, w jakiej chcemy działać. Dzięki obserwacji rynku możemy zauważyć trendy, jakie się pojawiają i bardzo dobrze na nich zarobić.

Stabilność

Prawda jest taka, że to przede wszystkim od naszej współpracy z hurtownią zależy, jak nasz interes będzie funkcjonował. W związku z tym warto zwrócić uwagę na to, jak długo dane przedsiębiorstwo jest już na rynku oraz ile klientów aktualnie obsługuje. Wiele lat doświadczenia oraz niemała baza konsumentów to cechy hurtowni, których usługi są najwyższej jakości, a ich pozycja na rynku jest solidnie ugruntowana. 

Kontakt

Nie powinno nas dziwić to, że kontakt z hurtownią dropshippingową, jest bardzo ważny. W końcu, jako nowi w tym biznesie z pewnością będziemy mieli wiele pytań, a nie każda firma chętnie udzieli nam na nie odpowiedzi. Nie możemy również nie wspomnieć o opiece posprzedażowej. Nawet jeśli swoim klientom będziemy oferowali produkty najwyższej jakości, to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zwrócić zakupiony towar. 

Jak znaleźć godną zaufania hurtownię dropshippingową?

Jak już wspominaliśmy, dropshipping stale staje się coraz popularniejszy. Skutkuje to tym, że możemy wybierać pośród coraz większej ilości hurtowni. Bardzo ciekawą propozycją są te, zintegrowane z platformą sklepową. Jak znaleźć idealną firmę tego typu? Z pomocą przychodzi nam oprogramowanie Sky-Shop.pl. W jego bazie możemy znaleźć niemalże 100 hurtowni, które zostały tematycznie podzielone. W związku z tym wybór tej, która będzie idealna dla naszej branży, jest naprawę nietrudny.

Czy możemy współpracować z każdą hurtownią dropshippingową?

Na samym starcie musimy wspomnieć o tym, że wszystkie warunki współpracy z daną hurtownią muszą zostać przez nas uzgodnione samodzielnie. Co więcej, nie każda będzie chciała z nami działać, gdyż firmy tego typu mają swoje własne kryteria odnośnie do doboru partnerów. Niektóre z nich kompletnie rezygnuje ze współpracy ze sklepami internetowymi na rzecz innych rozwiązań. Jaki czynniki są brane pod uwagę w czasie selekcji?

  • Typ działalności. Spora część hurtowni dropshippingowych nie będzie współdziałała z osobami, które prowadzą swój sklep elektroniczny na mocy nierejestrowanej działalności;
  • Czas obecności na rynku. Hurtownie dropshippingowe, które w swojej ofercie posiadają niszowe towary dobrej jakości, bardzo niechętnie udostępniają je wszelkiego rodzaju nowym sklepom internetowym. W związku z tym długość naszego stażu, czy też pozycja na rynku, będzie kartą przetargową w czasie negocjacji;
  • Nasza oferta. W przypadku, gdy swoim klientom oferujemy sprzęt ogrodniczy, odzież, czy zabawek, hurtownia nie zapewni nam asortymentu w formie urządzeń elektronicznych.

Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że na brak reakcji hurtowni wpływają również czynniki losowe. To bardzo duże firmy, które każdego dnia otrzymują setki maili. W związku z tym niekiedy warto ponowić nasze zapytanie, a być może tym razem zostaniemy zauważeni, a nasz prośba okaże się interesująca dla samej hurtowni.