Czy na drophippingu można dobrze zarobić?

Dropshipping to sposób na biznes, który pozwala nam zniwelować ryzyko, jakie wiąże się z inwestowaniem ogromnych kwot. W związku z tym jest to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero raczkują na handlowym rynku. Mimo tego, że niski próg wejścia na nowy rynek zachęca wiele ludzi, to wywołuje on również wiele wątpliwości odnośnie do zarobków. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Co warto wiedzieć na temat dropshippingu w sklepie internetowym?

Sklepy internetowe już od dłuższego czasu przyciągają zarówno konsumentów, jak i przyszłych przedsiębiorców widzących w tej dziedzinie bardzo opłacalne źródło inwestycji. Dropshipping to rozwiązanie, które znacząco wpłynęło na popularność sklepów internetowych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ten model biznesowy pozwala na prowadzenie własnego interesu bez posiadania samego towaru, a co za tym idzie, również magazynu. Sprawia to, że duży wkład finansowy jest zupełnie zbędny, a czas potrzebny do realizacji zamówień dość krótki. 

Wiele osób mogłoby, by stwierdzić, że sprzedaż tego typu jest po prostu niemożliwa. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a dropshipping znosi ze sprzedawcy wiele obowiązków, dzięki czemu może się on skupić na samej reklamie swoich produktów oraz ich sprzedaży. W jaki sposób się to odbywa? W przypadku, gdy prowadzimy sklep w dropshippingu, jesteśmy odpowiedzialni za zamawianie towaru z hurtowni dopiero w momencie, kiedy nasz klient go u nas zamówił. Hurtownia, z którą mamy podpisaną umową pakuje przesyłkę oraz wysyła bezpośrednio do klienta, oczywiście w naszym imieniu. 

Czy dropshipping jest opłacalny?

Nie ma co się oszukiwać, każdy, kto prowadzi biznes, chce na nim zarobić tak dużo, jak to możliwe. O czym należy pamiętać, kiedy decydujemy się na dropshipping?

  • Bardzo nieduży próg wejścia sprawia, że sporo osób rozpoczyna swoją przygodę z tego typu formą sprzedaży;
  • Na samym starcie współpracy z hurtownią nie będziemy mogli korzystać z ich rabatów, a co za tym idzie, wysoki zarobek na konkretnych produktach, przyjdzie dopiero z czasem;
  • Pozostali przedsiębiorcy, którzy działają z tą samą hurtownią co my, będą mieli dokładnie ten sam asortyment;
  • W przypadku, gdy nadejdzie sezon sprzedażowy, dropshipping może przysporzyć nam wiele problemów z dostępnością danych towarów.

Prawda jest taka, że dropshipping dokładnie tak samo, jak każdy inny biznes, nie przyniesie nam zysków bez odpowiedniego wkładu pracy. Wadą tego typu modelu biznesowego jest z pewnością trudność wyróżnienia się na ogromnym rynku. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wyżej wymienione kwestie, będziemy mogli przygotować odpowiedni plan działania, który pozwoli nam wybić się z tłumu. Warto również zaznaczyć, że opłacalność dropshippingu jest przede wszystkim zależna od promocji produktów, jakie mamy w swojej ofercie.

Co zrobić, aby zarobić na dropshippingu?

Na samym starcie należy zapamiętać, że spora liczba innych sprzedawców, będzie oferowała konsumentom bardzo podobne ceny. Same kwoty nie są jednak jedynym sposobem na pozyskanie klientów. Od czego zatem zacząć swoją przygodę z dropshippingiem?

  • Autorskie zdjęcia oraz opisy produktów. Dzięki nim będziemy w stanie zdobyć znacznie wyższą pozycją w wyszukiwarce Google. To jednak nie wszystko, klienci, którzy będą przeglądali naszą ofertą, nie będą  mieli wrażenia, że widzieli dokładnie te same produkty u kogoś innego;
  • Reklama produktów. Warto zawrzeć je na blogu, czy też porównywać konkretne modele;
  • Porównywarki cen. Strony tego typu mogą być dla nas dodatkowym kanałem sprzedaży;
  • Wyróżnienie się. W tym celu warto zapewniać swoim klientom profesjonalną obsługą, bardzo szybką wysyłką, szeroki asortyment oraz obecność na wszelkiego rodzaju forach branżowych.

Nie możemy nie wspomnieć o tym, że początkowe zarobki w dropshippingu, nie będą należały do zbyt dużych. Spora część osób wie, że warto sprzedawać dużo produktów, jednak po niskich cenach. Dlaczego? Takie działanie zapewni spore zyski hurtowni, które w późniejszym czasie może zaoferować nam interesujące rabaty.

Dropshpping – jak zacząć?

Warto zacząć od wyboru odpowiedniego oprogramowania, które będzie dopasowane do modelu biznesowego, jakim jest dropshipping. Kolejnym korkiem jest wybór branży, w której chcemy działać. Należy skupić się na tym, abyśmy sprzedawali produkty, o których co nieco wiemy. W przeciwnym razie nie będziemy nawet w stanie zweryfikować ich jakości, kiedy rozpoczniemy działanie z hurtownią. Dobrym rozwiązaniem jest skupienie się na produktach sezonowych, które bardzo często naprawdę łatwo się sprzedają.