Jak zacząć dropshipping na Allegro?

Allegro jest bardzo dużą platformą, a liczba jej klientów stale rośnie. Wciąż rozwijana jest na niej baza klientów, a dzięki prowadzeniu swojego konta sprzedawcy coraz częściej uzyskują za jej pomocą pełnoetatowe przychody. Ty również możesz uruchomić konto na Allegro i zarabiać dzięki niemu pieniądze w pełnym wymiarze czasu. Jest to możliwe ale aby odnieść sukces na platformie, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Oto podstawowe informacje niezbędne do rozpoczęcia własnej działalności.

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to metoda realizacji zamówień, w ramach której firma nie musi przechowywać swoich produktów w magazynie. Zamiast tego za każdym razem, gdy klient dokonuje zakupu, zlecenie sprzedaży jest przekazywane do zewnętrznego dostawcy, który przygotowuje i wysyła zakupy bezpośrednio do klienta. Dlatego sprzedawca w większości sytuacji nie zajmuje się bezpośrednio produktami ani nie posiada zapasów. Taki model biznesowy oznacza, że sprzedawcy kupują produkty od hurtowni lub producenta tylko w razie potrzeby realizacji zamówień klientów.

Wszystko, czego potrzebujesz, to znaleźć przedmiot do sprzedaży od zaufanego dostawcy, wystawić go z zyskiem na Allegro i rozpocząć jego sprzedaż. Taki model biznesowy jest bardzo prosty, ale często działa i przynosi zyski. Twój zysk pochodzi z zakupu produktów po cenie hurtowej, a następnie odsprzedaży ich po wyższej cenie. Rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że nawet jeśli wysyłasz przesyłki bezpośrednio, nadal masz obowiązek upewnić się, że produkty zostaną dostarczone bezpiecznie do klientów w określonych ramach czasowych, a w przypadku zwrotu produktu, to Ty jesteś odpowiedzialny za jego obsługę.

Zalety, jakie płyną z dropshippingu

Minimalne ryzyko

Ogromną korzyścią płynącą z korzystania z dropshippingu jest niskie ryzyko, jakie ponosisz. Nie ma w tym modelu minimalnych ilości zamówień, a towary są kupowane tylko wtedy, kiedy kupią je klienci. To świetny model dla wszystkich początkujących przedsiębiorców, jak i tych, którzy chcieliby wypróbować nową niszę.

Niskie koszty

Ponieważ sprzedajesz produkt zamówiony od producenta lub hurtowni, zwykle płacisz za niego tylko hurtową cenę. Możesz także skorzystać na niskich kosztach wysyłki, w zależności od tego skąd dany produkt jest dostarczany.

Zautomatyzowana sprzedaż

Korzystając z platformy takiej jak Allegro masz możliwość zautomatyzowania większości swoich zadań. Dzięki temu wszystko przebiegać będzie sprawniej, a dodawanie i realizacja zamówień będą wymagać jedynie kilku kliknięć myszką.

Oszczędność czasu

Taka forma sprzedaży znacznie oszczędza Twój cenny czas i pozwala skoncentrować się na kilku zadaniach administracyjnych, takich jak marketing i obsługa klienta. Dostawca wykonuje większość czasochłonnych czynności, takich jak pakowanie produktów i ich wysyłka, a także prowadzenie zapasów.

Wybierz swoje produkty oraz ich dostawcę

Zastanów się nad tym, jakie rzeczy chciałbyś sprzedawać i znajdź niszę, która najbardziej Ci odpowiada. Czy będziesz sprzedawać w jednej, dwóch lub trzech różnych kategoriach? Kiedy już będziesz znać odpowiedzi na wszystkie związane z produktami pytania, możesz spokojnie poszukać dostawcy, który zapewni Ci te artykuły. Ponieważ odpowiedzialność za ich dostarczenie oraz ewentualny zwrot wciąż spoczywa na Tobie, bardzo ważne będzie początkowe zamówienie kilku produktów na własny adres. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, która firma jest najlepsza i zyskasz pewność, że klienci będą zadowoleni z najwyższej jakości usług.

Załóż konto w serwisie Allegro

Wszystko, co jest Ci potrzebne, aby rozpocząć swoją karierę na rynku e-commerce, to konto sprzedawcy w serwisie Allegro. Istotne jest jednak, aby było to konto biznesowe. Choć sprzedawanie bez posiadania firmy jest w takim modelu biznesowym możliwe to na dłuższą metę nie jest to najlepsze rozwiązanie. Posiadanie konta sprzedawcy pomoże nam w wielu ważnych formalnościach, a wśród naszych przyszłych klientów wzbudzi zaufanie i zwiększy wiarygodność.

Wybierz odpowiednie narzędzie do automatyzacji

Ostatnim najważniejszym krokiem na drodze do pełnowymiarowej sprzedaży przez drosphipping na Allegro, będzie wybranie odpowiedniego programu do automatyzacji. Narzędzie takie jak Sky-shop pomoże Ci zautomatyzować większość działań związanych ze sprzedażą. Wystarczy kilka kliknięć, aby wystawić aukcję setek produktów z hurtowni, które chcesz sprzedawać w swoim sklepie. Po sprzedaży z kolei wystarczy tylko kilka kliknięć, aby przetworzyć zamówienie. Również stany artykułów na magazynie będą aktualizować się automatycznie, a Ty dzięki temu będziesz mieć informację na temat ich dostępności. Taki sposób pracy pozwoli Ci usprawnić ręczne dodawanie aukcji. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na skupienie się na tym, co najważniejsze: obsłudze klienta oraz marketingu.