Własny sklep internetowy w kilka dni – czy to możliwe?

Założenie własnego sklepu internetowego dla wielu osób może wydawać się dużym wyzwaniem. Szczególnie dla tych z nich, które nie posiadają doświadczenia związanego ze sprzedażą przez Internet. Okazuje się jednak, że swój własny, w pełni funkcjonalny sklep można założyć szybko i stosunkowo niskim nakładem pracy.

O czym należy pamiętać zakładając sklep internetowy?

Na początkowym etapie działalności w branży ecommerce łatwo o popełnienie błędu. Chcąc zadbać o wszystko na własną rękę, na starcie należy pamiętać o pozyskaniu dostawców, zorganizowaniu przestrzeni magazynowej i podpisaniu umów z jedną z firm dostarczających przesyłki. 

Z kolei utworzenie własnego sklepu internetowego to także jego konfiguracja, dodanie produktów, integracja systemów płatności, systemów zarządzających stanami magazynowymi, zadbanie o zgodność ze standardami SEO itd. Zazwyczaj nie obędzie się także bez konsultacji z prawnikiem i księgowym. O ile dany przedsiębiorca nie jest programistą, będzie musiał także skorzystać z usług informatyka. Natłok spraw do załatwienia może okazać się przytłaczający. 

Na szczęście można cały ten proces znacznie uprościć do tego stopnia, że nawet osoba bez jakiegokolwiek doświadczenia będzie w stanie założyć własny sklep internetowy.

Gotowy sklep internetowy z kompleksowa obsługą sprzedaży

Istnieje prosty sposób na ominięcie praktycznie każdej z powyższych trudności. Wystarczy skorzystać z usług platformy udostępniającej kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorców chcących działać w branży ecommerce. Taką platformą jest Sky-Shop.pl. Dzięki niej każdy przedsiębiorca otrzymuje gotowe rozwiązanie, obejmujące profesjonalny sklep internetowy, obsługę dostawców, wysyłki, stanów magazynowych, systemów płatności i wspierający sprzedaż na każdym etapie interakcji potencjalnego klienta z witryną sklepu.

Profesjonalne szablony i nieograniczone możliwości

Shy-Shop to gotowy system ecommerce, łatwy w konfiguracji i z wieloma opcjami. Umożliwia zaprojektowanie wyglądu sklepu bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy związanej z tworzeniem stron internetowych lub grafiką. Wystarczy wybrać jeden z szablonów, a następnie w bardzo intuicyjny sposób dostosować go według swoich potrzeb.

Szablony zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi w branży zasadami. Oznacza to, że stworzona w ten sposób strona jest nie tylko przejrzysta i wygląda profesjonalnie. Sprzedawca otrzymuje do ręki profesjonalny zestaw narzędzi, służących do wyróżniania oferty, tworzenia promocji, przecen i mierzenia skuteczności podejmowanych działań. Każdy element strony został starannie przemyślany i służy maksymalizacji sprzedaży. 

Sprzedaż w modelu dropshipping

Dropshipping staje się coraz popularniejszym modelem sprzedaży. Zawdzięcza to przede wszystkim obniżeniu początkowych kosztów rozpoczęcia działalności. Rozwiązanie to nie wymaga bowiem posiadania na własność i magazynowania jakiegokolwiek towaru. Sklep internetowy ma za zadanie jedynie pozyskiwać klientów. Natomiast zamówienie wędruje do hurtowni, która pakuje i wysyła towar bezpośrednio do klienta.

Sky-Shop.pl oferuje pełną integrację z 273 hurtowniami. Sprzedawca może uzyskać dostęp do rozbudowanej sieci sprzedaży, a oprogramowanie gwarantuje automatyzację procesów zachodzących pomiędzy sklepem a hurtowniami. Oznacza to znaczne usprawnienie całego procesu i oszczędność czasu, który można zainwestować np. w promocję sklepu.

Szybkie dodawanie produktów

Dla wielu początkujących sprzedawców czynnikiem, który pochłania mnóstwo czasu jest dodawanie produktów do oferty sklepu. W przypadku Sky-Shop.pl problem ten praktycznie nie istnieje. Możliwe jest wczytanie nazw, zdjęć, parametrów, przypisanych kategorii i opisów produktów bezpośrednio z bazy danych hurtowni. Dzięki temu w ciągu kilku chwil możliwe jest dodanie do asortymentu sklepu tysięcy nowych produktów.

Regularnie ma także miejsce aktualizacja oferty hurtowni, dzięki czemu na bieżąco zmieniane są dostępne stan magazynowe i ceny produktów. Sprzedawca może ustalić dla danych produktów automatyczne reguły narzucania marży. W efekcie ma on pewność, że prowadzi inteligentną politykę cenową, a przy tym wychodzi na swoje.

Sprzedaż na wielu platformach e-commerce

Kolejną dużą korzyścią z korzystania z takich rozwiązań jak Sky-Shop.pl jest możliwość automatycznego wystawiania swojej oferty np. na Allegro. W ten sposób sprzedawca wykonuje swoją pracę jednorazowo, a oferta wędruje do klientów poprzez wiele kanałów sprzedaży: sklep internetowy i systemy aukcyjne. Obsługiwany jest także Facebook Marketplace.

Dużym atutem Sky-Shop.pl jest także obecność instrukcji, które krok po kroku pokazują sprzedawcy jak ma skonfigurować swój sklep. W razie problemów istnieje opcja bezpłatnej pomocy ze strony obsługi klienta. Dzięki temu początkujący sprzedawca ma zawsze do kogo zwrócić się o pomoc i wskazówki.