Gabloty szkolne

Gabloty szkolne – informacje ogólne

Gabloty szkolne, których produkcją zajmuje się firma Metro-Kasten to z pewnością produkt obok którego nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza jeżeli jest się dyrektorem szkoły, lub osobą odpowiedzialna za wystrój szkoły czy inwestycje. Nasze gabloty to doskonałe uzupełnienie w każdym biurze czy korytarzu szkolnym – doskonały styl, jakość i wytrzymałość to nasze główne atuty. W naszych produktach korzystamy z certyfikowanych profili aluminiowych Grupy Kęty – jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ w razie ewentualnego uszkodzenia gabloty łatwo można znaleźć części zamienne. Gabloty szkolne oparte są na aluminium wysokiej jakości, a także szkle hartowanym, które w przypadku rozbicia rozsypie się na drobniutkie elementy nie robiąc przy tym nikomu krzywdy. W przypadku szkół jest to rozwiązanie najbardziej bezpieczne, ponieważ każda szkoła to przede wszystkim miejsce bezpieczne.

Gabloty szkolne – dostępne modele

W przypadku szkół proponujemy Państwu przede wszystkim produkty z kategorii gablot wewnętrznych. Znajdą tam Państwo wszystkie nasze podstawowe modele, które wiszą już w kilkudziesięciu szkołach w całej Polsce i Warszawie. Oferta jest dosyć rozbudowana – znajdują się tutaj między innymi produkty otwierane do góry, na boki, z systemem szyb przesuwnych. Dodatkowo istnieją podziały na gabloty wolnostojące jednostronne oraz gabloty wolnostojące dwustronne.

Gabloty szkolne DS3,2

Gabloty szkolne WWJJG1

Gabloty szkolne DSD7FGabloty szkolne P3F

 

 

 

Bardzo ważną kwestią przy doborze odpowiedniego modelu gablot jest wybranie sposobu jej otwierania. Powyżej przedstawione jest kilka różnych modeli. Zaczynając od prawej strony – Gabloty szkolne DSD7-F – otwierane są na boki za pomocą kluczyka. Tło wypełnione jest tkaniną (jej kolor wybierają Państwo), natomiast symbol „F” oznacza, że nad samą gablotą jest miejsce na dodatkową informację. Ta gablota wykonana jest z drewna – gabloty drewniane wykonujemy jednak tylko i wyłącznie w produktach przeznaczonych do montażu wewnątrz.

Gabloty szkolne WWJJG1 – czyli drugi model od lewej strony jest modelem otwieranym do góry, wolnostojącym, jednostronnym. Idealna do postawienia np. przy wejściu do szkoły czy do postawienia na holu czy też bezpośrednio w klasach. Bardzo przydatna, bezpieczna i co dla tego modelu charakterystyczne – mobilna. Jej przeniesienie nie stanowi żadnego problemu.

Kolejnym modelem, który z pewnością znajdzie swoje miejsce w każdej szkole jest model Gabloty szkolnej P3F – druga od prawej. Podobnie jak w przypadku pozostałych gablot wewnętrznych możliwe jest pokrycie dni gabloty materiałem, korkiem, lub tablicą magnetyczną. Omawiany model, podobnie jak model DSD7-F posiada fryz. Dodatkowo ważna informacją jest z pewnością to, że szyby otwierane są przesuwnie, zamykane na zamek.

Gabloty szkolne DS3,2 to jeden z naszych najpopularniejszych modeli – wielokrotnie zamawiany do szkół, kościołów, urzędów miasta i innych obiektów państwowych czy publicznych. Nasz sztandarowy model to aluminiowa gablota ogłoszeniowa otwierana na boki przeznaczona do zawieszenia na ścianę.

Gabloty szkolne – podsumowanie

Gabloty szkolne to produkt, który jest bardzo wymagający w produkcji – wymaga odpowiedniego wyszkolenia osób,  które je produkują. Wymaga także solidnych i przede wszystkim bezpiecznych materiałów jak szkło hartowane. Należy też zwrócić uwagę, że część gablot ma ostre narożniki – warto zwrócić uwagę na profil, ponieważ są różne zakończenia.